Uherčice u Znojma - nejkrásnější vesnička. Pro zobrazení na celou obrazovku stiskni F 11

U mlýna v Uherčicích

3. února 2010 v 21:14 | IK |  OBEC
Pod Uherčickým zámkem, západně, rozkládá se louka. Je to říční niva Uherčického potůčku,

kterou za staletí srovnal svými jarními povodněmi Jdeme li pod zámkem kolem studánky, pak v první zátáčce, ve stráni spatříme veliký pařez starého dubu.


Pokračujeme li dále, kolem skály s hrádkem na temeni, dojdeme na koncec louky. Zde na křižovatce ohromí další lipový pařez. Tento se však již ztrácí, podléhaje hnilobě.


Cesta doleva nás zavede k jezu na Uherčickém potoce a otud již uvidíme starý mlýn a opodál stojící kamenný sklípůek.
Kmen černého jeřábu u starého mlýnaJe to kouzelné místo. Cestička však pokračuje. Dáme li se doleva přes loučku, dojdeme k potůčku, přes který kdysi vedla poměrně dlouhá dřevěná lávka. Přes tu, bylo lze zkrátit si cestu k dalšímu objektu, komorové cihelně s dnes již notně nahnutým komínem.


Lávku vzala voda a tak pokračujeme raději rovně na zamokřenou louku. Stezka vede rovněž k cihelně, musíme však zahnout doleva a překročit úzký potůček.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Biskupický Lukáš Biskupický | E-mail | 14. srpna 2010 v 19:02 | Reagovat

pěkné fotografie! Byl jsem v Uherčicích víckrát, naposledy asi před 2 roky a v porovnání se sousedním Vratěnínem jsou velmi zpustlé.
Ale chci se zeptat. Zabývám se kamennými sochami světců. Sv. jana nep. jsem našel, ale má tu být též sv. Donát, Florián, Immaculata a Markéta? Je to tu?
zdravím Lukáš Biskupický

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama